Close

Rozdíl mezi dvěma obchody – Lidl

Nevím kde začít snad u toho horšího a to je ten v Česku.
Platit se tam sice dá dvěma měnama ale vrátí vám jen koruny.
Taky je důležitý kurz a proto je lepší platit kartou.
Teď se přesunem do mého nejbližšího Lidl obchodu a to ve Furth im Wald.
Tam se dá platit jen €urem a vrátí vám taky jen euro a není potřeba žádný kurz.
Pro české zákazníky je dobré vědět že v neděli v německém Lidlu nenakoupíte protože je zavřeno každou neděli. Vyplatí se ale zajet v sobotu večer protože najdete spoustu zlevněných věci kterým končí v neděli záruka a prodávají se už proto za méně.
O čem ale chci hlavně psát jsou automaty na flašky hlavně ty plastové a hliníkové plechovky.
Když nakupujeme flaška plastová a hliníková má symbol a čarový kód a započítává se nám 0,25centů záloha neboli takzvaný pfand.
Znám spoustu lidí i odpůrců tohoto systému ale když máte 4plechovky tak už máte jedno euro. Také vím že mnoho lidí má špatnou životní situaci a hledání plechovek je pro ně dobrý přivýdělek. A vlastně taková záchrana. Mnoho lidí právě motivuje plechovky nevyhodit a přeci jenom vrátit. Má to hlavně efekt že v přírodě a v okolí se nevyskytují žádné tyto odpadky.
Což u nás v České republice je právě naopak že se vyskytují a to hojně. A kdo by se namáhal uklízet po sobě nebo po jiných.
Hlavně plechovka či láhev se použije jinak a u nás se s ní musí poprat příroda.
A NA KONEC když u nás přeci jenom třidíte tak plechovky ani láhve není potřeba sešlapávat. Udělá to za vás stroj.A plastové popelnice tak určitě nejsou přeplněné.

Leave a Reply

© 2022 Agila77.eu | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.